TurkishEnglishGermany
Gıda Üretim Tesislerinde Epoksi Kaplama
Gıda Üretim Tesislerinde Epoksi Kaplama

Gıda Üretim Tesislerinde Epoksi Kaplama

Epoksi kaplama hemen tüm zeminler için en uygun kaplama türüdür. Epoksi kaplama kolay temizlenebilir olması, sağlamlığı, estetik duruşu gibi pek çok özelliği ile çok sık tercih edilmektedir.

Epoksi kaplama; sağlamlığı nedeni ile otoparklarda, araba servislerinde, süpermarketlerde vs., hijyenikliği nedeni ile gıda üretim tesislerinde, hastanelerde, okullarda vs., estetik görüntüsü ile de televizyon stüdyolarında, spor salonlarında vs. çok sık tercih edilir.

Epoksi zemin kaplama türü kimyasal gücü de oldukça yüksektir. Hiçbir bakteriyi barındırmaz, üzerinde toz tutmaz. Oldukça hijyenik olan epoksi kaplama her türlü mekan için oldukça uygundur.

Bir hayli sağlam olan yapısı ile çatlamalara, kırılmalara ve hatta çizilmelere mahal vermez. Temizlenmesi oldukça kolaydır. Lastik izleri vs. üzerinde belirmez. Kimyasal ürünlerin aşınmalarına uğramaz.

Bazı alanlar için hijyen çok daha fazla önemlidir. Örneğin; gıda sektörü, ilaç sektörü vs. bu gibi ortamların oldukça steril olması gerekmektedir. İşte bu nedenle bu gibi yerlerde epoksi kaplama tercih edilir. Yapısı tozutmaz ve oluşabilecek herhangi bir lekenin temizlenmesi oldukça kolay olur. Bunları sağlayan yapısındaki anti-bakteriyel özelliktir.

Epoksi zemin kaplama, self-leveling, poliüretan, multilayer gibi pek çok seçeneği ile tercih edilmektedir. Temizliğin diğer bölgelere oranla daha önemli olduğu gıda üretim tesislerinde tercih edilmesinin sebebi ise oldukça hijyenik olmasıdır. Zemin de toz parçacıkları barındırmaz, çok kolay temizlenir. Bu özelliği de steril halde bulunması gereken gıda tesislerinde çok sık tercih edilmesini sağlamıştır.

Epoksi kaplama iç ve dış her türlü mekânınıza rahatlıkla uygulanabilir. İç mekânda bulunan zeminin ne olduğu önemli değildir. Bu zemin üzerine uzman asc yapı ekibi epoksi kaplamayı rahatlıkla yapar. Kaplama yapılmadan önce bal kıvamında olan epoksi reçinesi mekâna direkt olarak yayılır. İstenirse üzerine bir takım figürler çizilebilir. Bunun ardından epoksi reçinesi ile zemin sağlamlaştırır. Hemen kuruyarak sağlam ve estetik bir şekilde mekân kullanıma hazır hale getirilir.

Estetiğin ve dayanıklılığın bir arada bulunduğu epoksi zemin kaplama ile siz de aradığınız temizlik ve estetiği yakalayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizleri aramaktır. Sonrası uzman ekibimiz tarafından kısa sürede tamamlanır.