Beton Parlatma ve Endüstriyel Zemin Uygulamaları

E-Posta Adresimiz info@ascyapi.com.tr

Telefon Numaramız +90 532 779 74 73

EPOKSİ KAPLAMA

Ana Sayfa » Epoksi Zemin Kaplama » EPOKSİ KAPLAMA

YENİ NESİL ZEMİN KAPLAMA : EPOKSİ KAPLAMA

Epoksi Zemin Kaplama , ticari , özel yaşam ve endüstriyel alanda uygulama ve yalıtımı ile hem dayanıklılık hem de maliyet avantajıyla büyük kolaylık sağlamaktadır. Boya uygulaması olan epoksi ,termoset sınıfında olan reçinedir. Reçinenin özelliği; su, asit ve bazlara karşı dirençli olmasıdır.Bu sayede direnç seviyesi yüksektir ve uzun yıllar kullanılabilmektedir. İçeriği sertleştirici ve reçinedir.Uygulama yapılacak yerin özelliklerine göre bileşime farklı dayanıklılığı artıracak dolgu malzemeleri eklenmektedir. Kaplanan zeminde epoksi yapıştırıcı, en dar yerlere bile rahatlıkla yayılabilmektedir. İki( 2) hafta süre içerisinde tamamen donarak kullanıma uygun hale gelmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Üzerinde aynı anda pek çok ağırlığı ve hareketi kaldırabilen sert özelliği sayesinde fabrikalar, okullar, hastaneler, kapalı oyun sahaları,üretim tesisleri,araştırma merkezleri,kimyasal tesisler, askeri tesisler, laboratuarlar, alışveriş merkezleri, kapalı otopark ve ulaşım yollar , ev gibi alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Zedelenmez, çizilmez, darbelere dayanıklı ve dirençlidir. Bu özelliği ile üzerinde farklı uygulamalar da yapılabilmektedir. Örneğin trafik işaretleri,yön işretleri,şerit çizgiler,alan sınır çerçeveleme gibi.. Epoksi Zemin, müşteri tercihi ve yerine göre çeşit ,renk ve desen yelpazesi sunmaktadır. Aynı zamanda dekoratif özellikleri ile tasarımsal çalışmaların malzemesi olmakta, mekanlara estetik görsellik katmaktadır.

Genel özellikleri;

Toz,kir ve yağ tutmaz.Kolayca temizlenir.

 Su geçirmez özelliği ile yalıtımlıdır.

 Antibakteriyel özelliği vardır. Özellikle astım alerji rahatsızlığı olan kişilerin tercihidir.

 Garanti ve kullanım süresi çok uzundur.

 Maliyet avantajı vardır.

 Her türlü kimyasal ve fiziksel darbelere karşı yüksek dirençlidir.

 Dekoratif özelliği ile mekana estetik güzellik sağlar.

İnşaat ve Yapı sektöründe teknoloji sürekli kendini yenilemektedir. Modern uygulamalar ile hizmet kalitesini artıran sektör, yeni nesil uygulamalar içinde yer almasını sağladığı epoksi zemin kaplama ürün grubu gitgide daha geniş alanlarda kullanımı yaygınlaşacaktır.