Beton Parlatma ve Endüstriyel Zemin Uygulamaları

E-Posta Adresimiz info@ascyapi.com.tr

Telefon Numaramız +90 532 779 74 73

Epoksi Self Leveling Kaplama

Ana Sayfa » Epoksi Zemin Kaplama » Epoksi Self Leveling Kaplama

Epoksi Self Leveling Kaplama

Epoksi self leveling en çok tercih edilen epoksi uygulamalarından biridir. Pürüzsüz, düz bitişli yüzeye sahiptir. Kolay temizlenebilir ve kesintisiz yani derzsiz oluşu aralarda kir birikimini engeller. Kimyasal dayanımı yüksektir ve mevcut beton üstünde koruyucu katman görevi görür. Pürüzsüz yapısı sayesinde yüzey trafiğinde vibrasyon oluşmasının önüne geçer.

Özellikle gıda üretim tesislerinde epoksi self leveling en çok tercih ve tavsiye edilen uygulamadır. Mağaza ve showroomlarda dekoratif ve prestijli bir görünüm sağlar. Ral kartelasındaki renklerde uygulanabilir.

Uygulama 5 aşamadan oluşmaktadır.

  • Yüzey hazırlığı
  • Çatlak tamiri
  • Astar
  • Arakat
  • Sonkat

Uygulayıcı firma seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Epoksi self leveling uygulayıcı firma seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Makina parkuru
  • Kullanılacak malzeme
  • Referanslar

Makina parkuru; doğru zemin hazırlığı yapılması epoksi self leveling kaplamanın ömrü ile doğru orantılıdır. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir zemin için olmazsa olmazdır.

Kullanılacak malzeme; kaliteli ve üretim standartlarına sahip markaları tercih etmelisiniz. Epoksi içerisindeki reçine oranı kaliteyi doğrudan etkilemektedir.  Kendi karışımlarını hazırladığını belirten bazı uygulayıcı firmalar üretim standartlarının tamamen dışına çıkmaktadır.

Referanslar; Ülkemizin önde gelen projelerinde tercih edilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarımızın arkasında işimize verdiğimiz değer, ekonomik yapımız ve üst seviye kalite çıtamız yatmaktadır.

ASC Epoksi olarak geniş makina parkurumuz ve deneyimli kadromuz ile 1000m2’lik bir alanda epoksi self leveling zemin kaplamasını 4 gün içerisinde kullanıma hazır hale getirebiliyoruz. Dünyanın önde gelen markaları ile ana bayilik düzeyinde çalışıyoruz ve her yıl yüzbinlerce m2 uygulamayı başarı ile gerçekleştiriyoruz.